KOLEJNE ZWYCIĘSTWO W MECZU KONTROLNYM!

W niedzielny wieczór 26.02.2023r. o godz. 18.00 na sztucznej murawie w Krośnie piłkarze MKS „Sokół” Domaradz rozegrali 4 z kolei mecz towarzyski. Sparingpartnerem naszej drużyny był zespół „Grunwald” Połomia – aktualny lider klasy B grupa Rzeszów II. Bardzo emocjonujące i stojące na wysokim poziomie piłkarskim widowisko zakończyło się pewnym zwycięstwem „Sokoła” 5 : 0 (3:0). Poniżej skrótowa relacja z tego spotkania oraz bardzo wartościowy komentarz pomeczowy.

Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Bartłomiej Tomoń – 2 bramki, Marcin Gosztyła – 1 bramka, Arkadiusz Ząbek – 1 bramka, Krzysztof Domaradzki – 1 bramka.

Całe spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie, a obie ekipy zaprezentowały się naprawdę dobrze. Pierwsze 10 minut dłużej przy piłce utrzymywali się zawodnicy „Grunwalda”, jednak z każdą kolejną minutą inicjatywę na boisku przejmowała ekipa „Sokoła”. Oba zespoły stwarzały sobie mnóstwo rewelacyjnych sytuacji bramkowych. Dobra postawa naszego bramkarza, wyborna gra obrońców oraz odpowiednia skuteczność naszych pomocników/napastników decyduje o naszym zwycięstwie.

1 bramka dla „Sokoła” – Indywidualna akcja ze środka boiska B.Tomonia i mocny strzał za pola karnego powoduje, iż piłka wpada do siatki.

2 bramka dla „Sokoła” – Po dośrodkowaniu w pole karne rywala, piłka ostatecznie ląduje na 17 metrze, gdzie dobrze ustawiony M.Gosztyła nie daje szans bramkarzowi Połomi.

3 bramka dla „Sokoła” – Dobre prostopadłe podanie ze środka boiska właściwie i pewnie wykorzystuje A.Ząbek, który w sytuacji „sam na sam” umieszcza piłkę między słupkami.

W przerwie meczu, dzięki zaskakująco pozytywnej frekwencji trener M.Konieczny dokonuje licznych zmian w naszym zespole. Druga połowa to nadal widoczna dominacja drużyny z Domaradza, dopiero w końcowych minutach meczu groźniej zaczęli atakować rywale. Na nasze szczęście, świetne w tym meczu prezentuje się nasz bramkarz oraz cała defensywa.

4 bramka dla „Sokoła” – Celne podanie od B.Król należycie wykorzystuje K.Domaradzki, który z okolicy 15 metra posyła piłkę do siatki rywala.

5 bramka dla „Sokoła” – Tym razem sytuację „sam na sam” z bramkarzem „Grunwalda” pewnie wygrywa B.Tomoń, który zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu.

Podsumowując, nie pozostaje nam nic innego jak szczerze i zasłużenie pochwalić wszystkich występujących w barwach „Sokoła” zawodników. Bardzo dobra frekwencja (w końcu !!!!!), wyśmienita gra zespołowa, precyzyjne podania, rewelacyjna skuteczność i KAPITALNA ATMOSFERA na boisku – to przepis na zwycięstwo.

Naszemu sparingpartnerowi – drużynie „Grunwald” Połomia dziękujemy za grę i życzymy dalszych sukces w oficjalnej lidze. Poniżej prezentujemy kolejny bardzo interesujący komentarz pomeczowy tym razem autorstwa Arkadiusza Ząbka, któremu dziękujemy za możliwość jego upublicznienia.

Arkadiusz Ząbek: Moim zdaniem kolejny dobry mecz, widać postępy gry u wszystkich zawodników. Dobre wyprowadzenie piłki z obrony, utrzymanie gry w środku pola i przenoszenie gry z jednej na drugą stronę. Sam wynik 5:0 z liderem klasy B okręgu rzeszowskiego pokazuje, że nasza gra poszła do przodu. Cieszy również frekwencja na dzisiejszym meczu, mimo licznych zmian potrafiliśmy podwyższyć wynik co pokazuje, że na ławce są równorzędni zawodnicy. Nie możemy zapominać o kolejnych treningach i jeszcze mocniej trenować, żeby przygotować się do sezonu na 100% i walczyć o awans.

Wszystkich kibiców oraz sympatyków MKS „Sokół” Domaradz zachęcamy do aktywnego śledzenia naszej strony facebookowej oraz odważnego komentowania.