VIII Kolejka Sokół Domaradz 2:0 Piastovia Miejsce Piastowe

Klasa B 2022/2023, grupa: Krosno III

VIII  Kolejka

Sokół Domaradz 2-0 Piastovia Miejsce Piastowe

MKS „Sokół” Domaradz rozpoczyna październik od zwycięstwa!!!

W ramach 8 kolejki rundy jesiennej ekipa z Domaradza podejmowała na własnym obiekcie ostatnią drużynę z tabeli „Piastovię” Miejsce Piastowe. Mecz który się odbył w dniu 2.10.2022r. o godz.11.00 zakończył się ostatecznie wynikiem 2 : 0 (0 : 0) dla „Sokoła”. W rozwinięciu publikujemy krótką relację z meczu oraz pomeczowe wypowiedzi zawodników.

Skład wyjściowy:

Radosław Zawalski (BR), Kamil Dziki (KPT), Łukasz Pilch, Tomasz Ząbek, Grzegorz Jantosz, Piotr Wesołowski, Bartosz Walków, Marcin Gosztyła, Hubert Kuś, Kacper Ząbek, Arkadiusz Ząbęk.

Ławka rezerwowych:

Bartosz Wątróbski, Michał Janowski, Bogusław Król, Bartosz Mikoś.

Przed meczem chyba wszyscy typowali pewne zwycięstwo drużyny z Domaradza, której przyszło się zmierzyć z zespołem z końca tabeli. Zawodnicy „Sokoła” dłużej utrzymywali się przy piłce i to oni dyktowali warunki gry w tym spotkaniu, jednak bardzo długo nie potrafili przypieczętować tego zdobyciem bramki. W drużynie gości bardzo dobrze na między słupkami spisywał się ich bramkarz, a w naszym zespole jak zwykle zawodziła skuteczność.

Już od pierwszej minuty meczu inicjatywę na boisku przeje nasi zawodnicy, którzy różnymi sposobami próbowali umieścić piłkę w siatce rywala. Niemal co minutę konstruowali groźne akcje zarówno prawą, jak i lewą stroną boiska, jednak za każdym razem brakowało wykończenia i precyzyjnego strzału. Swoje doskonałe szanse na zdobycie bramki zmarnowali między innymi: A.Ząbek, M.Gosztyła, H.Kuś oraz K.Ząbek. Zespół gości nie skupił się jednak tylko na obronie i w pierwszych 45 minutach też przeprowadził kilka groźnych akcji na naszą bramkę. Na szczęście dobrze dysponowany w tym dniu R. Zawalski nie pozwolił piłce wpaść do naszej bramki. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem, tylko dlatego że skuteczność naszych zawodników stała na bardzo niskim poziomie.

W pierwszych minutach drugiej połowy drużyna z Miejsca Piastowego przeprowadziła kilka niezłych akcji na naszą bramkę. Kilka dobrych jej strzałów z problemami blokują nasi obrońcy lub dobrymi interwencjami po raz kolejny popisuje się nasz bramkarz R.Zawalski. Po kilku minutach inicjatywę na boisku znów przejmują zawodnicy „Sokoła”, którzy coraz częściej tworzą „składne” akcje w środku pola lub przenoszą ciężar gry w boczne sektory boiska. Niestety wszystkie dośrodkowania w pole karne rywala z naszej strony kończą się brakiem skuteczności. W końcu następuję przełom i w okolicach 60 minuty, dobrą akcję lewą stroną boiska K.Dzikiego właściwie wykorzystuje B.Walków który umieszcza piłkę w siatce rywala. GOL!!! Po zdobyciu bramki zawodnicy z Domaradza „nabrali wiatru w żagle” i coraz odważniej atakowali bramkę gości. Niestety znów razi brak skuteczności oraz w kilku sytuacjach bardzo dobra postawa golkipera „Piastovi”. W 72 minucie kolejną szybką akcję lewą stroną przeprowadza K.Dziki, a następnie posyła piłkę w pole karne przeciwnika. Tam po kilkusekundowym zamieszaniu piłka ostatecznie ląduje na 20 metrze, do której dobiega B.Walków i pewnym strzałem obok słupka zdobywa drugą bramkę w tym spotkaniu. GOL!!! Kilka minut później drużynie „Sokoła” zostaje przyznany rzut karny, jednak sędzia główny po konsultacji z asystentem anuluje „jedenastkę” tłumacząc się własnym niedopatrzeniem i brakiem przewinienia. W 81 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłkę głową w siatce rywala umieszcza Ł.Pilch, ostatecznie jednak sędzia bramki nie uznaje dopatrując się spalonego. Końcowe minuty meczu przynoszą kolejne niezłe akcje z naszej strony , niestety bez efektu bramkowego.

Podsumowując MKS „Sokół” Domaradz zasłużenie w tym meczu zgarnia komplet 3 punktów. Wynik mógłby być znacząco wyższy gdyby mówiąc bardzo delikatnie skuteczność naszych zawodników była bardziej stabilna. Na duże słowa uznania w tym spotkaniu zasługują bramkarze oby zespołów, którzy wielokrotnie udowodnili że „znają się na swojej robocie”. Poniżej już tradycyjnie, przedstawiamy pomeczowe komentarze naszych zawodników.

HUBERT KUŚ: Od początku meczu udało nam się przejąć inicjatywę, jednak mimo bardzo dobrych sytuacji nie potrafiliśmy pokonać bramkarza gości. Przeciwnicy mogli to wykorzystać kilkukrotnie, ale bardzo dobra postawa naszego bramkarza uchroniła nas przed stratą gola. Dopiero w drugiej połowie udało nam się strzelić dwie bramki i wygrać ten mecz, jednak musimy popracować nad skutecznością.

ARKADIUSZ ZĄBEK: Moim zdaniem prowadziliśmy grę przez cały mecz, pograliśmy piłką co mnie cieszy bo potrafiliśmy wymienić sporo podań. Bardzo dobra postawa Bartka Walkowa co widać z meczu na mecz, i widzę na treningach oraz meczach że jego forma rośnie co udowodnił dzisiaj strzelając dwie bramki. Było kilka błędów w obronie, ale nasz bramkarz zaprezentował dobrą formę i wybronił kilka sytuacji. Obrona dobrze wyprowadzała piłkę, dzięki temu tworzyliśmy sytuacje bramkowe. Szkoda że nadal szwankuje nasza skuteczność. Mieliśmy sporo dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, co mnie osobiście martwi bo sam miałem kilka dobrych piłek do zdobycia gola. Podsumowując cieszą kolejne 3 punkty i miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach skuteczność się poprawi.

Relacja Dariusz Domaradzki                                                                                                                               Opracowanie Michał Filipkowski